Rok szkolny 2020/2021 - WAKACJE!!! Życzymy miłego wypoczynku.

Akcja ,,Adoptuj Zwierzaka ze Schroniska w Dyminach”

Akcja ,,Adoptuj Zwierzaka ze Schroniska  w Dyminach”

 

W niedzielę, 13 czerwca 2021 roku, podczas festynu w Parku Miejskim Staszica w Kielcach prowadzona była akcja promująca adopcje bezdomnych zwierząt. W odpowiedzi na apel Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach wzięliśmy udział w tym wydarzeniu.

Uczennice klasy 1c- Laura Dalle Mulle, Aleksandra Kurek i Małgorzata Kotwica oraz klasy 1e- Marta Lewicka pomagały przy obsłudze stoiska, zajmowały się psami, rozdawały ulotki oraz prezentowały psy na scenie, odpowiadając na pytania dotyczące adopcji zwierząt. Akcja miała na celu zachęcanie do adopcji psów i kotów ze schroniska. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przeżywa  oblężenie kociąt - wiele z nich wymaga karmienia butelką.

Potrzebny jest bardzo Royal Recovery Liquid. Na wagę złota jest także karma dla kocich juniorków oraz pellet, który można kupić np. w Castoramie. Liczba psów, które czekają na swój jedyny, wymarzony dom również jest duża - obecnie w schronisku przebywa ok 60 psów.

Potrzebna jest wszelka pomoc- można adoptować zwierzaka, także wirtualnie, można zostać wolontariuszem; na stronie internetowej schroniska znajduje się informacja jaką karmę najlepiej kupić oraz jakie inne rzeczy są potrzebne.

Zachęcamy wszystkich do pomocy zwierzętom.

Opiekun: Dorota Wudarczyk

CUM Kielce