Uroczyste Ślubowanie klas I-wszych połączone z czwórbojem lekkoatletycznym 23-24.09.2019 r.

Uroczyste Ślubowanie klas I-wszych połączone z czwórbojem lekkoatletycznym 23-24.09.2019 r.
 
"Citius, altius, fortius" (szybciej, wyżej , mocniej)- takie hasło towarzyszyło dwu dniowym zmaganiom pierwszoklasistów, którzy po Uroczystym Ślubowaniu stanęli do rywalizacji sportowej w czterech konkurencjach : bieg na 100m, skok w dal, pchnięcie kulą i bieg wytrzymałościowy 600m/1000m. Pierwszego dnia zmagały się "pierwszaki" po szkołach gimnazjalnych , drugiego na starcie stanęli absolwenci podstawówek.
 
O ile pierwszego dnia dopisała cudowna słoneczna pogoda, to już na drugi dzień przenikliwy ziąb mocno dał się we znaki wszystkim uczestnikom. Ale w życiu jest jak w sporcie: żyjemy coraz szybciej, mierzymy coraz wyżej , więc musimy pracować coraz mocniej!  Wszyscy uczestnicy zmagań spisali się na medal!
 
Ta sportowa impreza  nie tylko integrowała  środowisko uczniowskie- pokazała również jak ważnym elementem w życiu młodego człowieka jest aktywność fizyczna , a tym samym profilaktyka zdrowotna.
 
Po Ślubowaniu młodzież klas I-wszych miała okazję poznać Maskotkę Ściegiennego, którą okazał się radosny, mięciutki wilczek :)
 
 

ZOUM Kielce