ROK SZKOLNY 2020/2021

Kandydaci

Zapraszamy do VLOZapraszamy do V LO

DLA ABSOLWENTÓW KLAS ÓSMYCH

Właśnie kończysz szkołę podstawową. Przygotowujesz się do jednego z najważniejszych egzaminów w Twoim życiu, a fragmenty lektur, wzory matematyczne, fakty historyczne i stolice krajów świata kłębią się w Twojej głowie. Wiesz na pewno, że Mickiewicz opisał ostatni zajazd na Litwie, a Pitagoras wymyślił twierdzenie dotyczące trójkąta prostokątnego. Jesteś pewien, że bitwa pod Grunwaldem rozegrała się pewnego upalnego dnia 1410 roku i wiesz, że Buenos Aires jest stolicą Argentyny. Świetnie, nie musisz martwić się o wyniki egzaminu.

oddziały_w_VLO

Dlaczego "Ściegienny"

Po pierwsze języki obce

Znajomość języków obcych to przepustka do lepszej przyszłości. W naszym liceum wszyscy uczniowie uczą się języka angielskiego, drugi język wybierają spośród: niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego. Grupy tworzymy uwzględniając poziom zaawansowania. Otrzymaliśmy certyfikaty „Europejska Szkoła” oraz „Szkoła z klasą”.

Po drugie informatyka

Dążymy do tego, aby komputer i Internet stały się standardowymi narzędziami pracy uczniów i nauczycieli.
W tym celu stworzyliśmy dwie nowoczesne pracownie internetowe. Posiadamy centrum multimedialne. Mamy stałe połączenie z internetem. Biblioteka i 23 sale lekcyjne spośród 27 wyposażone są w stałe połączenie z internetem.

Po trzecie sport

Zajęcia sportowe stanowią jedną z najważniejszych platform działalności naszego liceum. Do dyspozycji uczniów są dwie sale gimnastyczne, z których jedna wyposażona jest w lustra i przeznaczona przede wszystkim do zajęć aerobiku, tańca, gimnastyki. Od kilku lat mamy dobrze wyposażoną siłownię. W kompleksie szkoły funkcjonuje nowoczesna pływalnia, w której odbywają się zajęcie dla zainteresowanych pływaniem uczniów.
Od wielu lat nasze liceum zajmuje czołowe lokaty w rywalizacji sportowej. Możesz podnosić swoje umiejętności sportowe w sekcjach piłki siatkowej, piłki koszykowej, piłki ręcznej, lekkiej atletyce, tenisie stołowym a pasje taneczne realizować uczestnicząc w zajęciach grupy tanecznej „cheerleaders.” Zainteresowani sztuką walki spotykają się na treningach sekcji karate kyokushin działającej pod patronatem Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin.

Po czwarte zajęcia pozalekcyjne

Otrzymaliśmy certyfikaty: „Europejska Szkoła”, „Szkoła z klasą”, „Szkoła ucząca się”, „Szkoła przedsiębiorczości”.

Po piąte

Każdy znajdzie coś dla siebie. Nasi uczniowie biorą udział w programach profilaktycznych NOE, „Poznaj prawdy o przemocy”, „Debata” (dotyczące problemów alkoholowych), „Weto wobec przemocy” oraz warsztatach integracyjnych dla klas pierwszych i „ Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach egzaminacyjnych” dla klas trzecich. Organizujemy wyjścia do filharmonii, teatru i kina oraz warsztaty z doradcą zawodowym z CEiPM OHP. Nasza szkoła współpracuje z AGH w Krakowie, WSEiP, WSH oraz PŚ i UJK w Kielcach.

ZOUM Kielce