Rok szkolny 2020/2021 - WAKACJE!!! Życzymy miłego wypoczynku.

Rekrutacja


Komunikat Urzędu Miasta Kielce

Urząd Miasta Kielce informuje, iż w terminie od 25 czerwca od godz. 8.00 do 14 lipca do godz. 15.00 kandydaci do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych mogą: 

  1. Zmienić decyzję  dotyczącą wyboru szkół i oddziałów.

W celu wprowadzenia zmian  we wniosku, kandydat wraz z rodzicem/opiekunem prawnym  powinien  udać się do szkoły pierwszego wyboru w celu anulowania złożonego wniosku, wprowadzić w systemie nowe informacje  i ponownie  złożyć go osobiście wraz wymaganymi dokumentami w tej szkole, która  teraz jest szkołą pierwszego wyboru. 

  1. Złożyć wniosek – dotyczy kandydatów, którzy nie złożyli wniosków do 21 czerwca br. (z wyłączeniem oddziału międzynarodowego w VI Liceum Ogólnokształcącym i oddziałów sportowych w X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego). 

W elektronicznym systemie pod adresem: https://kielce.e-omikron.pl należy wybrać opcję „Wprowadź wniosek” wypełnić wniosek, w tym wybrać szkoły i oddziały,  następnie złożyć go osobiście w szkole pierwszego wyboru wraz z wymaganymi dokumentami.


KANDYDAT - informacja o naborze [PDF]


Zasady i kryteria rekrutacji obowiązujące kandydatów
do V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach


Terminarz rekrutacji i składania dokumentów


DLA ABSOLWENTÓW KLAS ÓSMYCH

Właśnie kończysz szkołę podstawową. Przygotowujesz się do jednego z najważniejszych egzaminów w Twoim życiu, a fragmenty lektur, wzory matematyczne, fakty historyczne i stolice krajów świata kłębią się w Twojej głowie. Wiesz na pewno, że Mickiewicz opisał ostatni zajazd na Litwie, a Pitagoras wymyślił twierdzenie dotyczące trójkąta prostokątnego. Jesteś pewien, że bitwa pod Grunwaldem rozegrała się pewnego upalnego dnia 1410 roku i wiesz, że Buenos Aires jest stolicą Argentyny. Świetnie, nie musisz martwić się o wyniki egzaminu.

Planowane oddziały w V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach

w rekrutacji w roku szkolnym 2021/2022

profile

Każda klasa będzie realizowała dodatkowe zajęcia warsztatowe w pracowniach i laboratoriach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i Politechnice Świętokrzyskiej.

Dlaczego „Ściegienny”

1A - politechniczna - matematyka, informatyka , język angielski (drugi język - niemiecki lub rosyjski) W klasie politechnicznej współpracujemy z Politechniką Świętokrzyską. Jeśli masz umysł ścisły, myślisz o karierze informatyka, inżyniera, architekta ta klasa jest dla Ciebie.

1B -ekonomiczna – geografia, matematyka, język angielski (drugi język - niemiecki lub hiszpański) Klasa przygotuje Cię do studiowania kierunków ekonomicznych, jeśli myślisz o pracy w finansach, bankowości, logistyce, interesujesz się analizą zjawisk zachodzących w świecie, ta klasa jest dla Ciebie.

1C -medialna - historia, język polski, język angielski (drugi język - francuski lub hiszpański) W klasie medialnej współpracujemy z Katedrą Dziennikarstwa i Informacji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, poznajemy również lokalne media. Jeśli interesuje Cię praca w radiu, telewizji, chcesz pisać do gazet lub Internetu, widzisz siebie jako twórcę reklam, ta klasa jest dla Ciebie. Będziesz rozwijać swoje zdolności pisania i komunikacji, poszerzysz swoją wiedzę o przeszłości i współczesnym świecie. Klasa ta przygotuje Cię również na kierunki prawnicze.

1D -psychologiczna - biologia, język polski, język angielski (drugi język - niemiecki lub francuski) Jeśli interesuje Cię natura człowieka, jego psychika, chcesz studiować psychologię, kryminologię, wychowanie fizyczne ale równocześnie lubisz czytać książki, pasjonujesz się literaturą, to wymarzona klasa dla Ciebie. Klasa otwiera Ci drogę na kierunki związane z medycyną, humanistyczne a także językowe.

1E –medyczna - biologia, chemia (drugi język - niemiecki lub rosyjski) Klasa medyczna otwiera drogę na medycynę, kosmetologię, dietetykę, pielęgniarstwo, fizjoterapię, ratownictwo medyczne i inne kierunki zajmujące się zdrowiem człowieka. Jeśli wybierzesz tę klasę, będziesz uczestniczył w ciekawych warsztatach przedmiotowych, przyjrzysz się również pracy w Sanepidzie, odwiedzisz Wydział Medyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego a w szkole sprawdzisz się w grupie sanitarnej.

1F – językowo-turystyczna – geografia, język polski, język angielski (drugi język - hiszpański) Klasa dla ciekawych świata. Możesz swobodnie eksplorować świat, zostać stewardessą, animatorem ruchu turystycznego, wolontariuszem w egzotycznych krajach. Dzięki nauce języków rozwiniesz swoje zdolności komunikacyjne oraz interpersonalne i wtedy zrozumiesz, jak bardzo różnorodny jest świat. Jeśli marzysz o podróżach będziesz organizować wycieczki i rajdy, najpierw w najbliższej okolicy, aby potem wyruszyć dalej.

 

CUM Kielce