ROK SZKOLNY 2020/2021

24.10.2019 r. - Ściegienny celebrował Światowy Dzień Walki z Otyłością !

 

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do uroczystego celebrowania Światowego Dnia Walki z Otyłością, który na stałe został wpisany w kalendarz naszych działań prozdrowotnych, organizowanych w ramach Projektu „ Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”

Jak zwykle „ uderzyliśmy” z kilku stron, organizując najpierw spotkanie klas I-wszych z Panią Dietetyk Dorotą Wawrzycką, która poprowadziła wykład na temat zbilansowanej diety nastolatka, poruszając jednocześnie problemy z nadwaga i niedowagą a także specyfiką diety sportowca. Na dużej przerwie klasa 2G, pod bacznym okiem wychowawczyni Pani Agnieszki Czub-Czech, dwoiła się i troiła obsługując licznych klientów w „Bufecie Zdrowia”, gdzie tego dnia mogliśmy skosztować smaczne sałatki, kanapki, dietetyczne ciasto oraz musy i soki. Na siłowni, już od rana trwało warzenie, pomiar i analiza parametrów budowy ciała, których na specjalistycznych wagach dokonywali Pani Dorota Wójciak i Pan Grzegorz Kożuchowski.

Największą atrakcją tego dnia była możliwość uczestniczenia w zajęciach Jogi prowadzonych przez Panią Iwonę Wentę, z której skorzystało ok. 70 dziewcząt.

Dzień Walki z Otyłością przygotowany został przez nauczycieli wychowania fizycznego a szkolnym koordynatorem Projektu jest Pani Jolanta Wołowiec.

 

 

 

 

 

 

ZOUM Kielce