,,Pomaganie uskrzydla’’

 

,,Pomaganie uskrzydla’’- pod takim hasłem upłynęła akcja ,,Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan’’. Akcja została zorganizowana w dniach 6- 7 grudnia 2019 r. we współpracy

z Fundacją DKMS. Cel był szczytny, więc i tym razem wolontariusze V LO im. Ks. P. Ściegiennego w Kielcach nie zawiedli. Zadaniem naszych uczniów było rozdawanie ulotek informacyjnych i gadżetów promujących tę akcję, oraz zachęcanie do rejestracji. Nauczyciele rejestrowali potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, pomagając dopełnić wszystkich formalności.

Tylko w Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza, potocznie zwana białaczką. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Dni Dawcy Szpiku są działaniem mającym na celu powiększenie puli zarejestrowanych Dawców na całym świecie. Udział i zaangażowanie wolontariuszy V LO przyczynił się do szerzenia idei dawstwa szpiku w Polsce- szansy na uratowanie życia dla chorych cierpiących na nowotwory krwi.

Razem możemy więcej, lepiej, mocniej !

Szkolne Koło Wolontariatu

ZOUM Kielce