Rok szkolny 2020/2021 - WAKACJE!!! Życzymy miłego wypoczynku.

Nadzieje Kielc

2020

Filip Zdziech

Filip w sezonie 2019/2020 zadebiutował jako obrotowy w barwach PGE Vive II w rozgrywkach PGNIG Superligi. Do największych osiągnięć Filipa Zdziecha można zaliczyć: III miejsce w mistrzostwach Polski 2017/2018 w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych oraz III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski 2019/2020 w Piłce Ręcznej Juniorów. W sezonie 2017/2018 został wybrany najlepszym zawodnikiem na pozycji obrotowego podczas FinalFour Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych, a podczas turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej w czerwcu 2020 roku najlepszym zawodnikiem drużyny VIVE. Obecnie Filip swój talent będzie rozwijał w drużynie AZS UJK Kielce. W roku szkolnym 2018/2019 zdobył, wraz z reprezentacją naszej szkoły, Mistrzostwo Kielc.

Iwo Kaczmarski

Iwo jest uczniem II Fg. Piłka nożna jest jego prawdziwą pasją. Ambicja, pracowitość i wysoko stawiane sobie cele doprowadziły go do Młodzieżowej Reprezentacji Polski, której jest kapitanem. W czerwcu 2019 roku wraz z drużyną juniorów młodszych Korony Kielce doszedł do półfinału Mistrzostw Polski Centralnej Ligii Juniorów U17. W zeszłym sezonie regularnie występował w rozgrywkach 3 ligi w drużynie rezerw Korony, a obecnie jest podstawowym piłkarzem w I ligowej Koronie. Jego umiejętności piłkarskie są na tak wysokim poziomie, że Polski Związek Piłki Nożnej objął go programem Talent Pro. Iwo otrzymał również zaproszenie na testy zagraniczne od takich klubów jak: Leicester City i F.C. Parma Calcio 1913.

2019

WIĘCKOWSKA MAGDA

Magda przygodę z piłką ręczną rozpoczęła mając 9 lat. Od tego czasu reprezentowała KSS Kielce, a po jego przekształceniu się, jest zawodniczką Korony Handball. Miłość do swojej dyscypliny, wiara w siebie i wysoko stawiane cele doprowadziły ją Reprezentacji Polski w piłce ręcznej juniorek młodszych, w obecnie reprezentacji młodzieżowej. W 2015 r. wraz z juniorkami młodszymi Korony Handball Magda wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Polski. W marcu 2018r., w finale Mistrzostw Polski Juniorek, w turniejach 1/16, ¼ i ½ była królem strzelców. W finale Mistrzostw Polski Juniorek, rozgrywanym w marcu bieżącego roku, w którym wraz z drużyną wywalczyła wicemistrzostwo Polski, znalazła się nie tylko w siódemce najlepszych zawodniczek imprezy, ale uznano ją za Najwszechstronniejszą Zawodniczkę Mistrzostw. Magda wielokrotnie była powoływana do Młodzieżowej Reprezentacji Polski, uczestniczyła w wielu akcjach szkoleniowych oraz międzynarodowych turniejach w Polsce i za granicą. W 67 Plebiscycie Sportowym 2018 – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu zajęła III miejsce, wyprzedzając wielu znanych sportowców.

 

2016

WIKTORIA GLIWIŃSKA

W dniu 12 września 2016 r. w Domu Środowisk Twórczych zostały wręczone statuetki autorstwa Sławomira Micka, dyplomy i nagrody pieniężne dziesięciu laureatom 21. Edycji nagród Nadzieje Kielc. Wśród uhonorowanych tym tytułem znalazła się także reprezentantka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach - Wiktoria Gliwińska (3c) - utalentowana zawodniczka Korony Handball Kielce. Wiktoria należy do grona najzdolniejszych piłkarek w kategorii juniorek ręcznych w kraju. Wiktoria jest także reprezentantką Polski seniorek, systematycznie bierze udział w szkoleniu centralnym i rozgrywa mecze międzypaństwowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

2015

DOMINIKA WIĘCKOWSKA

W dniu 21 września 2015 r. w Domu Środowisk Twórczych zostały wręczone statuetki autorstwa Sławomira Micka, dyplomy i nagrody pieniężne laureatom 20. Edycji nagród Nadzieje Kielc. Wśród nagrodzonych tym zaszczytnym tytułem znalazła się także reprezentantka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach Dominika Więckowska (2b) - utalentowana zawodniczka Korony Handball Kielce, rozgrywająca reprezentacji Polski Juniorek Młodszych. W minionym roku szkolnym zajęła między innymi: II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich - Węgry 2014, I miejsce oraz tytuł króla strzelców w VII Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Kielc 2014 roku. Dominika Więckowska została również uznana 6 lutego 2015 r. Talentem Sportowym Regionu w 63. Plebiscycie Sportowym – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

2012

ALEKSANDER KOSSAKOWSKI

Aleksander Kossakowski odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Kielc Pana Wojciecha Lubawskiego za wybitne osiągnięcia sportowe - w latach 2010-2012 pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Polski na dystansach 400m, 800m i 1500m oraz I miejsce na Europejskich Igrzyskach Młodzieży na dystansie 800 m jak również za bardzo dobre wyniki w nauce - średnia ocen 4,64.

 

2010

MAŁGORZATA NAKONIECZNA

Małgosia Nakonieczna uczennica klasy 2g znalazła się w gronie dziesięciu uczniów, którzy zostali uhonorowani nagrodą „Nadzieje Kielc”. Doceniono sukcesy wokalne Małgosi. Oprócz pamiątkowej statuetki i dyplomu laureaci otrzymali stypendium w wysokości 1900zł. 14 września, po raz ósmy, prezydent Kielc – Wojciech Lubawski, wręczył nagrody dziesięciu wybitnie utalentowanym uczniom i absolwentom kieleckich liceów. Wyróżniono ich za sukcesy na olimpiadach szkolnych, osiągnięcia sportowe i artystyczne.

 

2004

PIOTR MATUSZEWSKI

Posiada tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów 2005, który zdobył wraz z drużyną piłki ręcznej klubu sportowego VIVE Kielce.

 

2004

MAŁGORZATA LIPIECKA

Trenując triathlon osiągnęła znaczące sukcesy, m.in.: IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 2003 r., II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 2003 r., I miejsce w Ogólnopolskich zawodach w 2002 r.

 

2003

KAROL SKOWERSKI

W ciągu ostatnich 5 lat zdobył 9 medali Mistrzostw Europy Juniorów w Pool Bilardzie, w tym 3 złote. W swojej medalowej kolekcji posiada brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów, które odbyły się na Tajwanie w 2002 r.

FILIP SZOŁOWSKI

Zawodnik AKWEDUKT MAC EDUKACJA, gdzie trenował triathlon i duathlon. Mistrz Polski w kategorii juniorów. W swoim dorobku posiada wiele medali zdobytych na zawodach przeróżnego szczebla w tym również międzynarodowych Jest reprezentantem Polski na najbliższe Mistrzostwa Europy. Potrafi pogodzić sport wyczynowy z nauką.

 

1999

WOJCIECH GRZYBAŁA

Zajął II miejsce w Konkursie Historycznym "Kielce przez stulecia", brał udział w finale III, IV i V Konkursu Poezji Chrześcijańskiej, został laureatem XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej. Sztukę teatralną jego autorstwa pt. "1000 dni do końca świata - koniec czy początek?" nagrodzono na II Międzyszkolnych Spotkaniach Teatralnych. Uczestniczył w finale "Wielkiej Gry"- temat "Dzieła i ich autorzy- Wyspiański Wesele". Zdobył I miejsce  w III Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów szkół średnich oraz II  miejsce w telewizyjnym Turnieju Wiedzy o Sztuce "Aukcja".

CUM Kielce