Nadzieje Kielc

2016

WIKTORIA GLIWIŃSKA

W dniu 12 września 2016 r. w Domu Środowisk Twórczych zostały wręczone statuetki autorstwa Sławomira Micka, dyplomy i nagrody pieniężne dziesięciu laureatom 21. Edycji nagród Nadzieje Kielc. Wśród uhonorowanych tym tytułem znalazła się także reprezentantka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach - Wiktoria Gliwińska (3c) - utalentowana zawodniczka Korony Handball Kielce. Wiktoria należy do grona najzdolniejszych piłkarek w kategorii juniorek ręcznych w kraju. Wiktoria jest także reprezentantką Polski seniorek, systematycznie bierze udział w szkoleniu centralnym i rozgrywa mecze międzypaństwowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

2015

DOMINIKA WIĘCKOWSKA

W dniu 21 września 2015 r. w Domu Środowisk Twórczych zostały wręczone statuetki autorstwa Sławomira Micka, dyplomy i nagrody pieniężne laureatom 20. Edycji nagród Nadzieje Kielc. Wśród nagrodzonych tym zaszczytnym tytułem znalazła się także reprezentantka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach Dominika Więckowska (2b) - utalentowana zawodniczka Korony Handball Kielce, rozgrywająca reprezentacji Polski Juniorek Młodszych. W minionym roku szkolnym zajęła między innymi: II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich - Węgry 2014, I miejsce oraz tytuł króla strzelców w VII Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Kielc 2014 roku. Dominika Więckowska została również uznana 6 lutego 2015 r. Talentem Sportowym Regionu w 63. Plebiscycie Sportowym – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

2012

ALEKSANDER KOSSAKOWSKI

Aleksander Kossakowski odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Kielc Pana Wojciecha Lubawskiego za wybitne osiągnięcia sportowe - w latach 2010-2012 pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Polski na dystansach 400m, 800m i 1500m oraz I miejsce na Europejskich Igrzyskach Młodzieży na dystansie 800 m jak również za bardzo dobre wyniki w nauce - średnia ocen 4,64.

 

2010

MAŁGORZATA NAKONIECZNA

Małgosia Nakonieczna uczennica klasy 2g znalazła się w gronie dziesięciu uczniów, którzy zostali uhonorowani nagrodą „Nadzieje Kielc”. Doceniono sukcesy wokalne Małgosi. Oprócz pamiątkowej statuetki i dyplomu laureaci otrzymali stypendium w wysokości 1900zł. 14 września, po raz ósmy, prezydent Kielc – Wojciech Lubawski, wręczył nagrody dziesięciu wybitnie utalentowanym uczniom i absolwentom kieleckich liceów. Wyróżniono ich za sukcesy na olimpiadach szkolnych, osiągnięcia sportowe i artystyczne.

 

2004

PIOTR MATUSZEWSKI

Posiada tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów 2005, który zdobył wraz z drużyną piłki ręcznej klubu sportowego VIVE Kielce.

 

2004

MAŁGORZATA LIPIECKA

Trenując triathlon osiągnęła znaczące sukcesy, m.in.: IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 2003 r., II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 2003 r., I miejsce w Ogólnopolskich zawodach w 2002 r.

 

2003

KAROL SKOWERSKI

W ciągu ostatnich 5 lat zdobył 9 medali Mistrzostw Europy Juniorów w Pool Bilardzie, w tym 3 złote. W swojej medalowej kolekcji posiada brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów, które odbyły się na Tajwanie w 2002 r.

FILIP SZOŁOWSKI

Zawodnik AKWEDUKT MAC EDUKACJA, gdzie trenował triathlon i duathlon. Mistrz Polski w kategorii juniorów. W swoim dorobku posiada wiele medali zdobytych na zawodach przeróżnego szczebla w tym również międzynarodowych Jest reprezentantem Polski na najbliższe Mistrzostwa Europy. Potrafi pogodzić sport wyczynowy z nauką.

 

1999

WOJCIECH GRZYBAŁA

Zajął II miejsce w Konkursie Historycznym "Kielce przez stulecia", brał udział w finale III, IV i V Konkursu Poezji Chrześcijańskiej, został laureatem XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej. Sztukę teatralną jego autorstwa pt. "1000 dni do końca świata - koniec czy początek?" nagrodzono na II Międzyszkolnych Spotkaniach Teatralnych. Uczestniczył w finale "Wielkiej Gry"- temat "Dzieła i ich autorzy- Wyspiański Wesele". Zdobył I miejsce  w III Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów szkół średnich oraz II  miejsce w telewizyjnym Turnieju Wiedzy o Sztuce "Aukcja".

ZOUM Kielce