Rok szkolny 2020/2021 - WAKACJE!!! Życzymy miłego wypoczynku.

Projekty i Konkursy


"Postaw na Słońce – debata ekologiczna”

"Postaw na Słońce – debata ekologiczna” Dnia 18 maja 2021 roku o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie pn. „Postaw na Słońce – debata ekologiczna”, którego gospodarzami będą uczniowie V LO im. ks. Piotra Ściegiennego oraz SP nr 27 im. K. K. Baczyńskiego w Kielcach.
Bardzo miło nam poinformować, że wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Kielce. Debata ma na celu wykazanie postawy proekologicznej reprezentowanej w codziennym życiu przez młodzież pochodzącą z naszego regionu. Uczniowie wskażą na problemy cywilizacyjne współczesnego świata, podzielą się doświadczeniami działań na rzecz dobra wspólnego i środowiska lokalnego.
Omówione powyżej zadania mają wykazać, że szerzenie dobrych praktyk w zakresie ochrony środowiska, to działanie na którym powinno zależeć nam wszystkim. Obie szkoły realizują zadania ogólnopolskiego projektu „Postaw na Słońce”, których analiza i wnioski zostaną przedstawione podczas debaty.
Spotkanie ma charakter otwarty i odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Teams. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu zachęcamy do kontaktu mailowego w celu rejestracji uczestnictwa (liczba miejsc ograniczona). mail kontaktowy: magdalenasloma@5lo.kielce.eu

Postaw na Słońce

 


"Postaw na Słońce - EkoArt" 2021

Zapraszamy do udziału w konkursie na ekologiczny plakat - "Postaw na Słońce - EkoArt" 2021!

Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Miasta Kielce.

Jesteś kreatywny i masz super pomysły? Temat ochrony środowiska nie jest Ci obojętny? 

Stwórz plakat, który w oryginalny sposób zasygnalizuje ekologiczny problem, z jakim zmaga się współczesny świat, lub zaproponuje jego rozwiązanie.

Temat przewodni konkursu: Odnawialne źródła energii (OZE) - Energia słoneczna.

Przygotuj pracę o tematyce ekologicznej, w formie plakatu. Możesz ją wykonać za pomocą graficznych programów komputerowych lub metodami tradycyjnymi. W celu zgłoszenia do konkursu należy przesłać plik w formie JPG lub PDF, w rozmiarze nie większym niż 20 MB. Dlatego prace wykonane metodami tradycyjnymi należy wcześniej utrwalić w formie cyfrowej (skan lub fotografia), a ich oryginały zachować do czasu zakończenia konkursu.

Nagrodami w konkursie są atrakcyjne sprzęty elektroniczne, m.in. smatrwatch'e, słuchawki bezprzewodowe.

Jury przy wyborze najlepszych prac weźmie pod uwagę ich: innowacyjność, kreatywność, potencjał oddziaływania na odbiorców, oryginalność, estetyka oraz styl wykonania pracy konkursowej.

Konkurs będzie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych:

Szkoła podstawowa i liceum.

Termin nadesłania prac: 14 maja 2021 (do godz. 23:59)

Ogłoszenie wyników: 18 maja 2021

Postaw na słońce


 

CUM Kielce