ROK SZKOLNY 2020/2021

Ściegienny pomaga kieleckim pielęgniarkom ! – Akcja „Nauczyciele- medykom”

 

Tylko dwa dni trwała zbiórka funduszy na zakup niezbędnego do funkcjonowania w warunkach pandemii sprzętu medycznego dla kieleckich pielęgniarek.

Nasze liceum zainicjowało akcję pomocy dla Służb Medycznych kieleckich szpitali. Odpowiedzieliśmy na potrzeby Kliniki Chirurgii Dziecięcej przy Świętokrzyskim Centrum Pediatrii i zakupiliśmy 40 przyłbic dla praktycznie wszystkich Pań Pielęgniarek tego oddziału.

Sprzęt udało nam się przekazać w tzw. „ Światowym Dniu Zdrowia” i to potraktowaliśmy jako nasze brawa i oklaski dla Tych, którzy stoją na „ pierwszej linii frontu”.  W akcji wzięło udział 12 nauczycieli  VLO, 2 panie emerytki, dyrekcja ŚCDN, pracownicy SODMiNu oraz nasi przyjaciele.

Inicjatorem akcji jest Pani Jolanta Wołowiec , a koordynatorem Pani Elżbieta Zeja – pielęgniarka ŚCP ( prywatnie mama ucznia naszej szkoły). Sprzęt został zakupiony w Kieleckim Parku Technologicznym, gdzie uzyskaliśmy znaczą zniżkę ułatwiającą zakup dwukrotnie większej ilości przyłbic.

Ogromne dzięki !Podziękowania za sprzęt Panie Pielęgniarki zamieściły na stronie Kliniki. Akcja nadal trwa, liczymy, że dołączą do nas inne szkoły oraz rodzice uczniów. Nie czekaj-działaj !

Kontakt – Pani Jolant Wołowiec

ZOUM Kielce